Stá opice a propojenost všeho

Stá opice a propojenost všeho

Všichni jsme propojení – fyzicky skrz planetu a také energeticky a myšlenkově skrz kolektivní vědomí. Víte jak naše propojenost pracuje “zpoza scény”?

Pokud jste ještě nesylšeli o tzv. “fenoménu sté opice”, bude to pro vás zajímavá informace – protože jde o důkaz, že jsme každý den ovlivňováni tím, co si myslí ostatní lidé této planety. Dokážete si představit, jak by to tu vypadalo, kdyby většina lidí viděla v ostatních součást svojí rodiny, místo konkurenta, kterého je potřeba se zbavit?

Fenomén sté opice

Informace se rozšířila díky knize Lifetide, kterou napsal Dr. Lyall Watson koncem 80. let minulého století.

Skupina vědců v Japonsku v letech 1952-1958 došla k velice překvapivým závěrům při pozorování kolonií Makaka červenolícího na ostrově Kōjima. Kolonie těchto opic žijí na několika (mořem oddělených) ostrovech. Opicím na ostrově Kōjima vědci házeli do písku sladké brambory (alias batáty) a pozorovali, jak budou reagovat. Zatímco opicím tyto hlízy chutnaly, písek už nikoli.

Jedna slečna-paní makaková (jmenovala se Imo) se naučila jednoduchou vychytávku: opláchnout si batáty ve vodě a zbavit se tak nepříjemné chuti písku. Posléze to naučila svoji matku a postupně i další opice v kolonii.

Na podzim roku 1958 vědcům tak trochu spadla čelist.

Když došlo k této události, neví se kolikátá opice přesně se tuto dovednost naučila, ale předpokládejme, že to byla stá opice. Zkrátka bylo dosaženo kritické masy.

Samovolně, bez kontaktu s opicemi na ostrově Kōjima, makakové na ostatních ostrovech najednou začali oplachovat batáty od písku.

Prostě najednou věděli, jak zbavit brambory písku, aniž by to odkoukali od jiných opic. Znalosti se přenesly éterem.

Pravda nebo mýtus?

Tento příběh je populární v kruzích “New Age” a často se dokládá jako důkaz, že v naší propojenosti hraje důležitou roli nejen fyzická realita, ale i jemnější reality, lidskými pěti základními smysly nezachytitelné. Podle všeho se zdá, že tento příběh není smyšlený. K přenosu informací došlo po dosažení kritického množství. Odpůrci této teorie uvádějí možnost, že jedna opice přeplavala na jiný ostrov a ostatní se to naučily od ní.

Vynálezy, ke kterým došlo ve stejný čas

Lidská historie je plná příkladů, kde více lidí, aniž by spolu komunikovali, došli ke stejným objevům zhruba ve stejný čas. Zažili jste někdy telepatii? Třeba že si na někoho vzpomenete a najednou vám zvoní telefon a vidíte na displeji jméno toho člověka? Nebo že se dvěma lidem zdá ve stejnou noc jeden a ten samý sen? Příkladů je spousty, ale když poodhalíte oponu “tohlenenímožné”, uvidíte spoustu “podivných náhod”, které mimosmyslovou komunikaci znova a znova potvrzují.

A jakými myšlenkami plníte kolektivní vědomí vy? :)

Zdroje (anglicky)
http://en.wikipedia.org/wiki/Hundredth_monkey_effect
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_multiple_discoveries

Tomáš / Jankoš

Tomáš / Jankoš

Když jsem v roce 1990 vylezl na svět zadkem napřed, bylo jasné, že prostě budu celý život dělat věci jinak. Mám představu, jak spoluvytvářet ideální svět a vím, že se můžu spojit s lidmi co to cítí stejně.
Tomáš / Jankoš

Latest posts by Tomáš / Jankoš (see all)

2 Comments

  1. …nabízí se základní otázka – kde je hranice mezi nahodilostí a zákonitostí? Ano, v počtu opakování, v dosažení “nadkritického množství”. I lidstvo a projekt, datovaný naším letopočtem, dosáhl této hranice. A budeme se učit to, co kdysi objevil tým okolo Ježíše a jeho družky…

    Reply
  2. V případě našeho světa, je třeba jen 144.000 aby všichni poznali pravdu.

    Reply

Leave a Reply