Jednoduše – jsi Bůh

Jednoduše – jsi Bůh

I když to možná zní jako fráze při sexu, má to jednoduché logické vysvětlení. Video na 10min, téměř-křehká dívka a žádné náboženské řeči. Jsi Bůh.

Myslím, že tentokrát není třeba zbytečné omáčky, protože vše podstatné je řečeno ve videu. Jistě, máme spoustu krásných a uvědomělých lidí i tady v ČR, jen mě osobně zaujalo, jak srozumitelně tato slečna dokáže vysvětlit některá kontroverzní témata, proto jsem se ujal překladu. Krom toho – kdo hledá, ten najde, takže našince buď naleznete jinde na netu, nebo některé i časem tady.

Upozorňuju, že slečna se s tím nemaže, tj. má ústa vskutku prořízlá. Každopádně myslím, že právě jazyk který používá je blízký “běžnému člověku”. Ne že by něco jako “běžný člověk” existovalo, ale momentálně ještě asi všichni máme představu, co to zhruba znamená :)

Možná, že tento Buddhův citát teď bude dávat o něco větší smysl:

Mé učení je jako prám, který slouží k překonání řeky. Jen hlupák by nesl prám i poté, co na druhém břehu dosáhl osvobození. –Gautama Buddha

Úvodní obrázek
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?release=2012-311

Původní video
https://www.youtube.com/watch?v=aCg__fc5Ykw

Tomáš / Jankoš

Tomáš / Jankoš

Když jsem v roce 1990 vylezl na svět zadkem napřed, bylo jasné, že prostě budu celý život dělat věci jinak. Mám představu, jak spoluvytvářet ideální svět a vím, že se můžu spojit s lidmi co to cítí stejně.
Tomáš / Jankoš

Latest posts by Tomáš / Jankoš (see all)

17 Comments

 1. Naprosto souhlasím!

  Reply
 2. vím o čem mluví, vztah s Bohem můžeš mít jen když přestane být trestající autoritou a stane se tvým nejbližším přítelem

  Reply
 3. Kdyby všichni muži na světě dosáhli takové duchovní úrovně jako tato správná holka, jak by nám tu bylo fajn…

  Reply
 4. má dobré niektoré myšlienky,ale hrať sa na Boha to každý normálny človek prehliadne.Boh z môjho pohladu má aj niektoré atribúty,ako všadeprítomnosť vševedúcnosť,všemohúcnosť ,napriklad že je láska,ktorá sa prejavuje milosťou,odpustením a mnohými ďalšími vecami.Keď by pochopila že je Božie dieťa,ale stále závislá na Otcovi ,tak by nebola ako marnotratné dieťa,ktoré si robí čo chce,skrátka.mohla by si uvedomiť,že je odkázana aj na niekoho iného a nie len púšťať kecy do sveta.Takých bohov tu už bolo a už nie sú,a fantazírovať,že som niekto je v podstate na zamyslenie.Ale proti vkusu niet dišputu…

  Reply
  • Nechapes to :)

   Reply
  • myslím, že si iba nepochopil …

   Reply
  • Ona si nehraje na boha

   Reply
 5. Je úžasná

  Reply
 6. Podľa mňa má dievča hodne blízko k pochopeniu a teší ma, že existuje stále viac mladých ľudí, ktorí sa snažia vymaniť z vnútených vzorcov. Podľa mňa Boh nie je bytosť, je to systém. Systém je nastavený tak, že kdekoľvek vo Vesmíre a v dimenziách je zachovaný zákon príčiny a následku, zákon príťažlivosti a podobne. Máme slobodu rozhodnúť sa, ale aj znášať následky svojich rozhodnutí, tým pádom neodpúšťa Boh, ale my sami a už vôbec nie sme na nikom závislí, byť závislý je iba naše rozhodnutie.

  Reply
  • Vševědomí….

   Reply
 7. Prosim jak dam do videa ceske titulky,dekuji

  Reply
  • jankoš (Tomáš)

   pokud jde o titulky ve stylu tohoto videa, tak je potřeba je nejprve vytvořit (např. přes subtitle workshop) a následně “zapéct” do videa – na to používám avidemux ;)

   Reply
 8. Naprostý souhlas.. Podvod jménem církve,náboženství a jiné multi level hovadiny.. Je to něco jako nalhat člověku, který poprvé prožije orgasmus, že je to nemoc, která se při prvním příznaku musí ihned nahlásit a vyřešit antidepresivy a léky na potlačení sexuality… Když to tvrdí všichni kolem, vetšina lidí raději poběží za někým, kdo ví víc.. a ten prozitek je tak seilny ze to cloveka muze i vydesit..:-) Ne vážně..
  Když někdy zajdu do kostela, tak mi šediví vlasy z toho co tam vidim… Zmrzacene lidi zbavene boha modlici se ke stropu..Ale uz se to meni….Lidi se probouzeji .. Slečna se s tim nenaže:-)

  Reply
 9. Mně se ta dívčina opravdu líbí. Kdyby měl někdo zaujmout mladé,tak je to ona,kdyby předtím zaujal někdo ji.

  Reply
 10. Zdravím,každý z vás má pravdu včetně toho videa.Existuje nové proroctví kde je vše popsané. Bůh nemá nic společného ze současným náboženstvím.

  Reply
 11. :))) Když jsem se narodil v roce 1978 a zjistil jsem, že mám ruce a nohy tak jsem věděl, že to nebyl moc dobrej nápad manifestovat se :). Mimochodem kdo je ta holka v tom videu ??? Teda kloubouk dolů to je první holka co zná kvantovou fyziku a poznala pravého a jediného Boha. Lépe by bylo nazývat ho vševědomím – neboli čistým potažmo Svatým Duchem. Tedy vědomím neohraničeným prostorem a časem.

  Reply

Leave a Reply