Meziplanetární vlajka planety Země?

Meziplanetární vlajka planety Země?

Student designu přišel s návrhem na mezinárodní a meziplanetární vlajku planety Země. Tento návrh je nám všem bližší, než se může zdát. Co vy na to?

Oskar Pernefeldt je studentem Beckmansovy Univerzity Designu ve Stockholmu ve Švédsku a tento návrh je jeho absolventskou prací.

vlajka-zeme-oskar-pernefeldt

Na pozadí jeho návrhu je tato myšlenka: ‘Sedm prstenců uprostřed vlajky formuje květ – symbol života na Zemi. Kruhy jsou navzájem propletené jako reprezentace přímé i nepřímé propojenosti všeho na naší planetě. Modré pozadí představuje vodu, která je esenciální pro život – stejně jako i oceány pokrývají vetšinu povrchu naší planety. Vnější prstence květu tvoří kruh, na který lze nahlížet jako na symbol Země jako planety a modrý povrch může reprezentovat Vesmír.’

Pokud jste se kdy zajímali o posvátnou geometrii, jistě vám neunikl prastarý symbol Květu Života, o kterém se dá mluvit jako o základním vzorci Stvoření. Ne náhodou je používán i na tomto webu. A ne náhodou ho najdeme napříč různými kulturami v celé historii lidstva. Je v něm skryto mnohem víc, než se na první pohled zdá.

Zrušíme hranice?

Drtivá většina historie naší planety je zahalena do různých konfliktů a bojů o území. Zapomínáme nebo si neuvědomuje, že s každým člověkem máme z 99,9 % stejnou DNA. Díky rozdílnosti kultur můžeme zažívat rozmanitost a neustále si rozšiřovat obzory, ale existence hranic nás nezřídka zavádí do mentality nedostatku a potřeby se bránit. Jsme tu, abychom se naučili sdílet své talenty i vše, co planeta Země nabízí. Jak zvládneme tento posun? JednoDuše – když se budeme soustředit na to, co nás pojí, místo na to, co nás (zdánlivě) rozděluje.

Mezihvězdná interakce - v úvahách o krok dál

Je užitečné se neunáhlovat a příliš se neztotožňovat ani s identitou pozemšťana.

Nevykládejte si to mylně – tato planeta je nádherným a jedinečným místem pro život. Ale v důsledku našeho vývoje by se mohlo stát, že budeme promítat naši minulost do budoucnosti, a to ve spoustě případech postrádá význam. Proto by bylo přínosné, kdybychom jakékoli nadřazování se nebo podřazování se nepromítali do interakce s našimi bratry a sestrami ze vzdálených planet a hvězdných soustav ;)

A nakonec pár dalších obrázků použití tohoto návrhu:

vlajka-zeme-sportovni-utkani

vlajka-zeme-kancelar

vlajka-zeme-antarktida

vlajka-zeme-antarktida-mars

vlajka-zeme-vesmir

Zdroj

http://www.flagofplanetearth.com/

Tomáš / Jankoš

Tomáš / Jankoš

Když jsem v roce 1990 vylezl na svět zadkem napřed, bylo jasné, že prostě budu celý život dělat věci jinak. Mám představu, jak spoluvytvářet ideální svět a vím, že se můžu spojit s lidmi co to cítí stejně.
Tomáš / Jankoš

Latest posts by Tomáš / Jankoš (see all)

Leave a Reply