Mise JednoDuchosti

Mise JednoDuchosti

Jako obyvatelé Země jsme urazili kus cesty, ale naše souznění se životem stále trochu pokulhává. Zvládneme si uvědomit, že oddělenost je jen iluze?

Publikováno 6. 6. 2014
Aktualizace 30. 3. 2015

V rámci jasné komunikace přejdu rovnou k věci. Hlavním záměrem tohohle webu je podpořit právě probíhající změny na Zemi ( ZeMěZměny … ? ) a posunout nás blíž k ideálnímu světu, kde jsou prostě všichni – v pohodě. Ne proto, že jim to někdo vnucuje, ale proto, že je mír uvnitř jich samých. Pochopení principu JednoTy a jeho uplatnění v každodenním životě. Jsme Tvůrci.

Byli jsme vystavení několika tisícům let zkresleného vnímání reality. Důsledky tohoto “uměle vloženého Matrixu” můžeme pozorovat všude v naší kultuře. Kromě ničení sebe i planety, je to kupříkladu posedlost materiálním světem a všeho co s tím v této době souvisí, místo propojenosti s Celkem a vědomí sounáležitosti. Často ale nevidíme původ peněz a co vše se s nimi děje a jak to nepříznivě ovlivňuje život každého z nás.

A že to není ku prospěchu Celku.

A tedy ani nás.

A ani Gaii – Země. ZeMě. Jsme Z Ní. Jak Ti to Zní?

Tato umělá bublina přesvědčení o oddělenosti je ale čím dál slabší a čím více ukotvíme energii rovnováhy uvnitř nás samých, tím dřív splaskne úplně.

To co se právě odehrává ve vnějším i vnitřním světě dává najevo, že stejným směrem už nelze jít a je třeba se podívat na všechny “podkladové vrstvy”. A na jejich základě potom jednat v souznění se Životem, protože i my jsme Život.

Ano, obnáší to určitý kus práce a zdaleka ne vždy přitom budeme ve své “komfortní zóně”. Ve finále ovšem pocítíme něco, co jsme do té doby cítit nemohli – právě proto, že jsme to blokovali na jedné z “podkladových vrstev”.

“Pravda tě sice osvobodí, ale nejdřív tě pěkně nakrkne.”
~Gloria Steinem

Ačkoli je to globální proces, probíhá na individuální úrovni.

Takový ideální svět není utopií v tom vzdáleném slova smyslu, jak to známe z knih a filmů. Je vědomým posunem, nazvěme to třeba – na další stupeň evoluce. Jsme tu všichni z významnějších důvodů, než se na první pohled zdá.

I když nebudeme úplně chtít, budeme také konfrontování s tím co je disharmonizující, jak na globální, tak na individuální úrovni. A to do té doby, než posuneme své Vědomí do stavu, kde již nepotřebujeme takovou zkušenost. Celý tento proces má několik součástí a některé lze převést do slov.

Obnovení vlastní síly a zodpovědnosti

Často nám někdo tvrdí, že nejsme dost dobří, nebo že na jednom člověku nezáleží. Že jeden člověk nic neovlivní. To je energie, která náleží starému myšlení. Myšlení, které tvrdí, že jsme oddělení nejen od sebe navzájem, ale i od zvířat, rostlin, nebo této planety.

Když se podíváme nejen na moderní vědy – např. na kvantovou fyziku, kde se protínají výsledky pozorování s některými duchovními poznatky – ale především sami do sebe, tak zjistíme, že oddělenost je opravdu jen iluze. Že na určitých úrovních – lidským zrakem neviditelných – jsme se nikdy zcela neoddělili. Jsme tedy ovlivňováni nejen vším, co se děje tady na Zemi, ale vším, co se děje všude ve Vesmíru.

Zvu Vás k podrobnému průzkumu nejen tohoto webu, ale především vlastního nitra. Detailněji naši propojenost ale rozeberu jindy.

Svou sílu dáváme pryč vždy, když smýšlíme stylem, že jsme oběti. Oběti čehokoli – šikany, rasismu, vlády zkorumpovaných politiků, pracovních či jiných termínů nebo vůbec finančního systému.

Způsob, jakým smýšlíme o sobě a o světě, je způsob, kterým to či ono stále podporujeme. Když si myslíme, že jsme oběti, budeme dále tvořit stejnou energii, která nás nepustí dál. Budeme dále vidět věci, které nám to budou potvrzovat.

Po čas našeho pobytu na Zemi s námi byla sdílena nejedna moudrost o zákonitostech tvoření reality. Nejen v různě starých textech (které ovšem od doby svého vzniku mohly projít rukama s vícerými záměry či být pozměněny různými okolnostmi), ale i v moderním pojetí (se stejnými možnostmi úprav).

Z těch populárnějších se tomu okrajově věnují např. film a kniha The Secret nebo What The *BLEEP* Do We Know? A z těch, které na popularitě nabývají, jsou to poznatky kvantových fyziků s “otevřenou myslí”. Toto vše jsou ale pořád jen vnější informační zdroje. Ten nejpodstatnější máme každý uvnitř sebe.

Znovunalezení se

K nám samým nás přitom dovedou různé věci – jako třeba odhalení pravé příčiny našich vzorců chování. Naše celé životy se skládají z příběhů. Tzv. hezkých a tzv. nehezkých, jak to vidí lidská mysl. Tyto naše příběhy, individuální i globální, mají své příčiny a jakmile je pochopíme, máme možnost je přetvořit.

Tudíž tzv. nehezkého příběhu se nezbavíme tak, že ho zaplácneme jiným, “hezčím”. Všechno je tu pro nás, abychom z toho čerpali zkušenosti a díky tomu pak rostli. Řešením je podívat se pod povrch, kde ten první příběh vznikl a rozpustit jeho příčinu.

Pokud se máme dostat tam, kam “chceme”, je třeba pochopit, kdo je ten, kdo “chce” a proč “chce”. A to vyžaduje určité úsilí. Nemůžeme čekat, že za nás někdo odvede naši práci, ať už by to měl být nějaký spasitel, náhlý “zázrak”, nebo třeba mimozemšťani. Mimochodem, kdo jsme my?

Tím netvrdím, že se žádná taková Událost nemůže stát – koneckonců, asi všichni jsme si mnohokrát potvrdili, že je potřeba mít otevřenou mysl. Předpokládejme ovšem, že momentálně na něco takového jako lidstvo nejsme připravení, proto je potřeba provést určitou práci nejdřív na povrchu Země.

Země má hudbu pro všechny, kteří naslouchají. Citát od Williama Shakespeara.

A kvůli čemu např. bychom na to nemohli být připravení? Kvůli našim různorodým přesvědčením a všemu co mohou způsobit, když na jejich základě budeme jednat.

Proto, pokud by se nějaká taková Událost stala v nevhodný moment, mohla by napáchat více škody, než užitku. A proto to také všechno probíhá především uvnitř nás.

O našich přesvědčeních bychom tedy skoro mohli říct, že jsou to takové malé implantáty. Nebo přímo několik vrstev implantátů, které výrazně ovlivňují náš život a naši zkušenost jako Vědomí v těle člověka. My sami udáváme, kterých z nich se chceme zbavit a které si ještě z nějakého důvodu ponecháme. Představují příležitost k růstu a až přestanou sloužit zkušenosti co spoluvytvářejí, budeme vedeni k tomu se jich zbavit.

A co je ten další evoluční stupeň?

Vzít naplno veškerou svou sílu a zodpovědnost zpět do svých rukou není snadný krok, obzvlášť když v určitých vzorcích operujeme celý život. Co víc, probudit se k tomu všemu, co se na planetě děje a dělo a s jakým záměrem, může být zpočátku také frustrující, protože jsme v tom namočení snad všichni. Ale v poznání je osvobození.

Osvobození, které vychází z uvědomění, že jsme nejen bytosti se svobodnou vůlí, ale že jak smýšlíme a konáme vůči ostatním, je stejné, jako jednání a smýšlení vůči sobě samému a že jsme spolutvůrci Všeho.

Tak proč ubližovat sám sobě?

Vstup na neprobádané území

Základem našeho dalšího evolučního stupně je tedy Vědomí Jednoty – nebo také Jedno-Ty — nebo také JednoDuchosti. JednoDuše.

Jakákoli slova použijeme, princip je stejný – spočívá ve vzájemné kooperaci ve prospěch celku.

Tedy ne jen ve prospěch jedince nebo skupiny, “strany”, ani na ničí úkor. Ano, spousta Srdcí sice ještě stále opakuje tyto staré “programy”, stávají se ale čím dál nepohodlnějšími a i ti, kteří “tahají za nitky” zpoza scény, Nezvládnou udržet nastupující rovnováhu. Jsme tu všichni, abychom společně transformovali svou životní zkušenost i pobyt na této krásné planetě.

Pokud se budete cítit nepohodlně, je to možná příznakem čištění. Je třeba pochopit větší obraz a prosvětlit všechny části sebe samých – jak těch pozitivních, tak těch negativních.

Zpochybnit všechno co nás kdy kdo naučil, najít odpovědi sám v sobě a hlavně sJednotit veškerou dualitu. Tedy najít rovnováhu mezi veškerými protiklady. Znovuobjevit neutralitu. Vyrovnat mužský a ženský princip. Aktivní a pasivní složku. Obnovit živlovou rovnováhu. Sjednotit ego a duši a rozpustit archaické vzorce chování, které už nejsou potřeba.

To neznamená ztratit individualitu a přejít do nějaké nové formy hromadné manipulace. Znamená to probudit svůj veškerý potenciál a naplno vstoupit do své role, jako Vědomá bytost.

Vnímáš ten úžas z téhle krásné planety – vesmírné lodi – se kterou brouzdáme napříč galaxií? :)

Jsme podporováni a obklopení láskou mnohem víc, než dokážeme našimi smysly vnímat.

Zdravím Tě!

Tomáš / Jankoš

Tomáš / Jankoš

Když jsem v roce 1990 vylezl na svět zadkem napřed, bylo jasné, že prostě budu celý život dělat věci jinak. Mám představu, jak spoluvytvářet ideální svět a vím, že se můžu spojit s lidmi co to cítí stejně.
Tomáš / Jankoš

Latest posts by Tomáš / Jankoš (see all)

9 Comments

 1. dik, potrebovala jsem to dnes, dekuju moc

  Reply
  • Milý Jankoši,

   hezké stránky, díky za Tvou práci.

   Musím se přiznat ale že jsi poněkud matoucí. Dostal jsem se sem přes populární článek „Bezpodmínečná Láska“… ale tam je právě ten NEJVĚTTŠÍ KÁMEN ÚRAZU… Ocituji pár Tvých výroků, aby bylo jasné o čem mluvím:

   *******

   »…je kladen velký důraz na to, dávat si dohromady větší obrázek… najít odpovědi sám v sobě a hlavně – rozpustit ego a dát prostor duši«

   »…co znamená ono „milovat“? Je také zajímavé, jak často nenávist a lítost směřujeme právě sami na sebe. Vyčítáme si, že jsme se rozhodli „špatně“ nebo že jsme udělali „chybu“… Příčinou je často fakt, že dostatečně nemilujeme především sami sebe.

   Problém – hledáme lásku venku, místo uvnitř«

   *******

   Takže naprosto správně mluvíš o lásce, říkáš dokonce hledejte ji uvnitř. Říkáš dostatečně nemilujeme především sami sebe. To je perfektní. Gratuluji k osvícení!

   Jenže pak přichází rána do zubů, nebo spíš pod pás — na SOLAR PLEXUS — když říkáš: »rozpustit ego a dát prostor duši«

   !Víš co je vůbec duše? Víš že jedna její polovina je EGO? Doporučuji si zopakovat co znamená symbolika Yin-Yang!

   Takže máš tu poněkd zmatečný rozpor, dokonale jsi tento zmatek vyjádřil zde, cituji:

   »Sebeláska vs. narcismus… Najdou se tací, kteří milují své ego a omezují tím svobodu druhých a pak jsou tací, kteří zase odmítají projevit lásku sami k sobě…«

   Správně bys měl říci, že to je o vyváženosti Yin-Yang. Věřím a srdečně doufám že mi všichni rozumí…

   Uvědomuješ si vůbec zlo, které ten Tvůj omyl vytváří? Ty vlastně NABÁDÁŠ HLEDAJÍCÍ LIDI ABY ROZPOUŠTĚLI RESP. POTLAČOVALI EGO a zlikvidovali tím onu vyváženost Yin-Yang.

   Vlastně JSI TÍM VELMI PODOBNÝ TĚM TEMNÝM, KTEŘÍ SE VŠÍ SILOU SNAŽÍ ABY SE DUCH, TA SVĚTLÁ POLOVINA DUŠE NEPROBUDILA. TAKŽE VE VÝSLEDKU DĚLÁŠ TO STEJNÉ CO TI TEMNÍ — ZABRAŇUJEŠ DOSAŽENÍ Yin-Yang ROVNOVÁHY duše, která je samozřejmě cílem.

   Temní uspávají ducha a programují a utlačují ego tak, aby zůstalo ve vězení matrixu. Nejsi o moc lepší, ty to ego utlačuješ/rozpouštíš a ponecháváš ve vězení úplně stejně… NAMÍSTO TOHO ABYS MU BEZPODMÍNEČNOU LÁSKOU POMOHL… a následně i duši pomohl v DOSAŽENÍ CÍLE.

   !Cíl je ve středu! Duše to jsou totiž oba dva DOHROMADY: Tělo-ego i duch. Malé já i velké JÁ. Proboha, copak tady nikdo nestudoval symboliku jin-jang? Lidi, prosím pěkně pouvažujte nad tím alespoň chvilku!

   *******

   S láskou a z celého srdce
   Martin

   Reply
   • jankoš (Tomáš)

    Ahoj Martine – díky za vhledy i krásná vysvětlení.

    Už z podstaty slov je zřejmé, že mohou být zavádějící – na základě životní zkušenosti každého z nás může jedno slovo pro jednoho znamenat něco podstatně jiného, než pro druhého. Není to o slovech ale o energii která je za nimi.

    Nikdy zde nikoho nenabádám k potlačování ega, protože (po vlastních zkušenostech) vím, že to může být velmi destruktivní. Proto jsem nepoužil slovo “potlačovat”, ale “rozpustit”.

    Samozřejmě, duše dostává prostor (resp. získává zkušenosti) i když se člověk chová čistě egoisticky, zádrhel akorát je, že egoistické chování často vychází z neuvědomělosti. Výrazem “dát prostor duši” jsem dával najevo svůj vjem, že ve světě kolem sebe vidím převládat ego (nebo jinými slovy nevědomou ego-část duše).

    Záměrem tohoto webu je asistovat při zvědomění některých procesů, ne dělat za někoho jeho práci ;)

    Shledávám, že podat vše v logických souvislostech a bez možnosti dvojsmyslu nebo nepřesného výkladu je pracné, možná přímo neproveditelné. Mohl bych použít spojení “rozpustit ego ve Světle”, ale v ten moment to tak zrovna nevyplynulo.

    Souhlasím, že slovo rozpustit jinak máme možná spíš v negativní asociaci (rozpustit kyselinou atd). A souhlasím s důležitostí rovnováhy.

    Bez ega bychom tu nebyli – byla to naše vlastní vůle, prožít tuto dualitu.

    Z různých důvodů přejímáme různá přesvědčení a vzorce chování – jedna strana mince je odhalit to a druhá strana je vědomě s tím operovat v každodenním životě. Je jen na nás, jakým způsobem procítíme, co je pro nás samé (a i pro celek) zrovna nejvíc k užitku. A určitě to nebude nadřazování se.

    Reply
   • Matko cosi hovoris, no bez nasho ega by sme neboli schopni vlastnej existencie. Ale” pokial sa chceme dostat zo zacarovaneho kruhu iluzii,potrebujeme najst zmysel pre rovnovahu.Teda aby sme sa z neho dostali von, potrebujeme vstupit dnu”… Aj inak ,,modernejsie” CESTA alebo oslobodenie z MATRIXU NEVEDIE VON ale do VNUTRA teda do seba .
    Tento tzv svet ktory vnimame ako ,,nas zivot” je len, priemetnou uzkeho SPEKTRA ,,nasich” iluzii v najmensej castici NEPOZNANEHO… Ak ho chceme dovernejsie spoznat,potrebujeme do toho zapojit nie len nase hlavy:-) ale aj CIT…

    Pre to to niekedy boli.
    pre to to niekedy tesi.
    pre to to niekedy hreje.
    prepreprepreprepreprepre Pre to sme sem prisli aby sme sa to naucili.

    Prajem NAM VSETKYM POCHOPENIE tejto cesty nie len v tejto realite…

    m:-)

    Reply
  • Je SAMOZŘEJMĚ obrovská pravda stará známá poučka:
   KDYŽ CHCEŠ ZMĚNIT SVĚT, ZMĚŃ SÁM SEBE!

   Cestou k dosažení opětovné Jednoty je harmonizace sebe sama se sebou samým… To je ta pravá a jediná možná cesta, cesta bezpodmínečné lásky k sobě, cesta která vede k osvícení.

   ANO: Máme svobodnou vůli a NE: není jedno jak ji používáme!
   ANO, každý je strůjcem svého osudu!!

   S kristovskou láskou, všem kteří nechtějí uvíznout v nízkých vibracích, nabízím něco co jsem při svém hledání nalezl… něco tak trochu jako “prosté selské vysvětlení o tom kým my lidé jsme” s praktickým návodem co s tím… dokonale praktická věc, nic odtrženého od života:

   http://www.ragauian.cz/category/dualita-lidskeho-byti/

   Reply
 2. Hezké stránky, děkuji

  Reply
 3. Zdravím, no Martine jen v krátkosti. Dnes jsem se poprvé dostal na tyto stránky a velmi mile mě překvapily. Obzvlášť od takhle mladého člověka, jako je Tomáš. Jestli také můžu přispět svou troškou do mlýna, zkusím to takto. Svým způsobem máš pravdu v tom, že popisovat věci přesně je velmi důležité, o tom není pochyb. Čím přesněji tím lépe. Nicméně za sebe bych se chtěl Tomáše zastat a to hlavně proto, že všichni se vyvíjíme a nikdo ještě nejsme stoprocentní. Je hezké pozorovat, jak se člověk mění, jak rozkvétá, dospívá atd.. Z Tvých slov mám pocit, že Tě ta nevyzrálost, ta nedokonalost rozčiluje, možná pobuřuje, že s ní nesouhlasíš, nemáš ji rád … Kdo ví, možná Ti Tomáš nastavil zrcadlo a Ty jsi spatřil sám sebe … Pokud tě to nenechává v klidu a neužíváš si TO, pak je to především Tvé téma na zpracování a Tomáš Ti v TOM tímto způsobem pomáhá. Vždyť o tomto TO právě je. O Jednotě a bezpodmínečné Lásce. Navíc se pohybujeme v tématu, nebo oblasti, která se nikde neučí a je potřeba zapojit svou intuici a vnímat co tím chtěl autor říci. A každý si to může vyložit po svém, vždycky a cokoliv. Neexistuje přesný popis něčeho, co se nedá slovy vyjádřit ani popsat, protože to je nepopsatelné a tím mysli nedostupné. Když se ponoříš do Proudu, kterým slova tečou, nebudeš se trápit tím, že občas něco vyšplíchne vedle. Řeka teče dál. Mě to nejlépe vysvětlil Ekhart Tolle ve svém videu, kde řekl, že “slova jsou jen ukazatele směru, ne cíle, ne body, kterých máme dosáhnout” slova zde skutečně pouze ukazují směr a nejsou konkrétnem …
  Jinak souhlasím s tím, že říkat lidem co mají, nebo nemají dělat, je velice ošemetná věc, uvědomí-li si člověk, že sám ještě není úplný a je tzv. na cestě, která vlastně nikdy nekončí :-))) Takže podělit se o své zkušenosti, svůj příběh, je jedna věc a dávat návod je věc druhá :-) Také jsem si tím prošel :-)
  Takže děkuji Všem, ať už reagují jakkoliv a Díky za všechno co Je, je to paráda :-)))
  Petr

  Reply
 4. Nevím Tomáši. O všem píšete s naprostou jistotou. Nicméně svět je neuvěřitelně komplikovaný a to až tak, že je schopen potvrdit každou teorii jako pravdivou, jak píše ve svých knihách Vadim Zéland.
  Z druhé strany urputné spění do absolutní harmonie je návratem do jednoho bodu. Mně osobně toto zrovna neláká. V rozbouřeném moři je život. V absolutním bezvětří život umírá. Asi by pak Stvořitel musel zorganizovat nový Velký Třesk.
  Kvantový aktivista indický vědec Amit Goswami říká, že právě tím, že jsme občas vychýleni z rovnováhy nějakým drastičtějším způsobem, jsme přinuceni k aktivitě a tvořivosti. V opačném případě, stav rovnováhy vytváří naše ulity, zóny klidu (místa s absolutním bezvětřím) kde nám je dobře a nechce se nám z nich ven.
  Pozoruji, že by nyní spousta lidi chtěla zmiznout někam do 5 dimenze a domnívají se, že tam bude blaženost, nikdo po nich nebude nic chtít … umíte si představit tu nudu?
  Dle mého názoru Stvořitel má s námi své plány. Souhlasím, že do určité míry jsme schopni ovlivnit vlastní realitu. Jenže zde narážíme na to, že náš mozek ve své omezenosti je schopen pouze kombinovat známé. Nemá přístup do informačního pole, kde je uloženo vše to, co je mimo rámec známého. Zato naše duše a intuice tam mají přístup. Proto se domnívám, že tudy vede naše cesta.

  Reply
 5. Víme tedy, že jsme jedním duchem hrající si hru v mnoho formách-duších ale svět kolem nás tak nevypadá a je to čím dál tím více horší…anebo to jen horší vypadá protože se pomyslný matrix brání před jeho koncem…proto možná covid a další a další strachy, které mají odvést pozornost od pravdy, že jsme jeden duch, jedna duchovní rodina.

  Reply

Leave a Reply