Čas neexistuje – lze přestat stárnout?

Čas neexistuje – lze přestat stárnout?

Víte proč nikdo nemá čas? Když se na to podíváte, uvidíte, že čas tak trochu vlastně neexistuje… byť je součástí našeho rozvoje. Lze přestat stárnout?

Čas má zajímavou vlastnost – totiž když mu dáváme přespříliš velkou moc, úplně se můžeme zamotat v jeho pavučinkách.

Jedna věc je zaopatřování našich vlastních potřeb, ale takové ty “virtuální” věci opřené o různé časy, nás často straší jen uvnitř hlavy a zevnitř se projevují ven. Na co často zapomínáme, tak že i kalendářní systémy jsou umělé a že ten gregoriánský, který momentálně používá většina planety, je tady poměrně krátkou dobu.

V té souvislosti je zajímavé se bavit o tom, že některé kalendáře a některá čísla nejsou harmonická a jiné naopak ano. Obohacující je i náhled z hlediska logiky a historie – např. kalendářní rok Mayů měl 13 měsíců a tak nějak více byl sladěný s přírodními rytmy a měl nejednu další vlastnost. Dnes se ovšem nebudeme bavit o kalendářích.

Dnes tu máme čtvrthodinové video o tom, že čas neexistuje.

Matt Kahn zde srozumitelně vysvětluje toto, i jak se to projevuje v našem vnímání.

České titulky nejsou vždy slovo od slova přeložená stejně jak Matt mluví, ale to je v důsledku snahy zachovat jejich smysl.

Nahlížet z pohledu nižší dimenze do té vyšší je vždycky trochu problematické. 2D chlapík si těžko představí 3D svět, pokud nemá přímou zkušenost … a proto je z pohledu 3D zprvu náročné si představit 4. a vyšší dimenzi. Každopádně jsme tolik mnohem víc, než jen náš fyzický projev!

Na závěr jen dodám – nevěřte ničemu. Nevěřte chlapíkovi ve videu a nevěřte ani mě. To neznamená, že se před tím máte uzavřít, spíš naopak. Ve finále ovšem všechny odpovědi najdete uvnitř sebe.

Přeju příjemné pokoukání a upozorňuju, že pokud neradi slyšíte o vibracích a energiích, zkousněte prosím ten krátký úvod – stojí to za to.

Pokud se vám náhodou nezobrazují české titulky, použijte obdélníčkovou ikonku (Subtitles/CC) vpravo hned vedle ikonky hodin (alias Přehrát později).

Originální video bez titulků převzato odsud.

Tomáš / Jankoš

Tomáš / Jankoš

Když jsem v roce 1990 vylezl na svět zadkem napřed, bylo jasné, že prostě budu celý život dělat věci jinak. Mám představu, jak spoluvytvářet ideální svět a vím, že se můžu spojit s lidmi co to cítí stejně.
Tomáš / Jankoš

Latest posts by Tomáš / Jankoš (see all)

23 Comments

 1. Jane, to je mazec! Díky! Lidská přesvědčení jsou velmi svazující. Nestačí vědět, ale prožívat,.. Toto je ONO ☼♫☼
  Díky za překlad, Johanka

  Reply
  • jankoš

   Johanko, díky a mám radost, že Tě to obohatilo!
   Ano, přesvědčení si vytváříme abychom se z nich poučili a nakonec se jich zbavili, když už neslouží našemu rozvoji. Nezakládám si na tom jak lidi oslovují toho chlapíka na fotce, ale podle papírů jsem prý Tomáš – změním si to i v tom podpisu pod články, abych nemátl

   Reply
   • Pamatuji si úplně zřetelně na svoji první vzpomínku když jsem se “narodil” a “já” otevřel oči …
    Bylo to přesně takto : “Už zase ….” a dokonce si pamatuji i na pocit, který tuto větu provázel ačkoliv jsem asi zrovna ležel na porodním lehátku .. byl to takový vnitřní povzdech. Nebyl ani negativní, ani pozitivní .. spíš to byl takový povzdech úlevy.
    Dnes je mi 42 let a tuto vzpomínku mám od malinka. Dnes když mám tři děti jsem jim tuto vzpomínku prozradil :) a nejstarší dcera (12) let mi řekla . : “no a co .. vždyť to je normální” …
    A nedávná otázka mě prostřední dcery ” Tati ? Jak Vznikl vesmír … ” odpověděl můj nejmladší syn (6) let .. : “Viki, vesmír nikdy nevznikl. Ten tady prostě je a vždycky byl.”. Tečka :)
    Děti jsou úžasné v tom, že existuje okamžik než jim jejich znalosti a vědomí začne společnost formovat větami : “Tohle si myslí jenom blázen, pošli mi tatínka do školy ať si s ním promluvím”. ..

    Reply
  • Ve skutečnosti ale ten, kdo zná Absolutní Pravdu tak přesně ví, co čas je. Pokud v v rámci duality tohodle světa existuje pojem relativní pravda, pak logicky musí existovat i opačný pojem. Pravda Absolutní. Otázkou je kde ji hledat, potažmo u koho, a jak toho koho poznáme.Žel až i nastane čas, kdy s ní budeme konfrontování, tím že potkáme jejího zástupce, stejně ji nebudeme ochotni přijmout, protože žijeme v nestálé iluzi, kterou vytváří náš postoj a způsoby prožívání a poznávání tohoto světa.

   Zkuzte si představit, že tento náš vesmír je jeden z nesčetně mnoha vesmírů. Ten náš je co do rozměru ten jeden z malých, protože existují mnohem větší. Představte si, že vesmír vzniká při výdechu jisté osoby, z jejichž úst zní okmara óm. Jakmile při tomto výdechu omkara dozní vesmír zanikne. Když om začne vesmír vznikne, a když dozní zanikne. Zkuste si to jak dlouho vám zabere vyslovení těchto dvou písmen. Okamžik.

   No a z pohledu světa, který je nad všemi hmotnými dimenzeni, které všechny fungují na stejném principu vymezeným časem plynoucím trošku odlišně a podmíněně dvojností příčin a následků než v tom světě, odkud pocházíme a kde všechny hmotné i ty subtilní neviditelné jemnohmotné vesmíry vznikají. Princip kauzální duality v prožívání užívání a vládnutí je dokonalé pouto. Přestavte si že jsme bytosti pocházející z toho vyššího světa, kde je vše věčné, neustále blažené a plné Absolutního poznání, které pojali pochybnost o tom, zda bychom mohly být v postavení Zdroje, z něhož se v důsledku toho oddělujeme a z něhož pro tyto naše potřeby a svůj jistý účel vznikají všechna ta nápravná zařízení.

   Představte si, že se z tohoto neomezeného prostoru projevíme z výše popsaných důvodů do níže postaveného kauzálními podmínkami duality omezeného prostoru. V tomto prostoru ovšem zapomeneme na to, že tento náš svět trvá jen zlomek okamžku a připadá nám tudíž jako věčnost. Získat postavení subtilní bytosti nám přijde jako vysvobození, ale jakmile vyčerpáme kredit činností, který nás do této subtilní úrovně povášil, opět, se budeme muset vrátit na hrubší úroveň hmoty. Neustále musíme migrovat z jednoho těla do druhého, aniž bychom si uvědomovali, že tohle vše můžeme zastavit. Sice pomalu začínáme rozumět tomu, žese věci dějí nad rámec jednoho života, přemýšlíme o karmě, přemýšlíme o tom, že jsme zde z nějakého důvodu, ale vždy odkryjeme jen kousek pravdy, kterou pak když realizujeme vydáváme za pravdu naší absolutní relativní úrovně. Dosáhneme moudrosti, která nám pak brání přijmout, že tohle je jen půl pravdy o podmínkách jin a jang. Pokud existuje kauzalita, tzn. princip příčin a následků, pak musí logicky existovat bezpříčinnost, princip věčné blaženosti. Způsobů jak karmu zastavit a dostat se zpět do svého původního postavení ve světě bezpříčinné milosti,

   V různých dobách existence vesmíru, v důsledku míry znečištění živých bytostí iluzí vědomého ztotožňování se s materiální podmíněností své “hmotné existence”, existuje mnoho způsobů, jak se vymanit z pout této iluze. Představte si že pro každou dobu je předepsaný jiný postup. Pro tento věk svárů a hádek, existuje také pouze jediný způsob. I když by vám o něm někdo řekl, nebudete ochotni to přijmout, protože se ztotožňujete s věčností tédle naší bublinky, ve které jsme se už trilionkrát narodili a umřeli, abychom se ještě trilionkrát narodili a zemřeli. Museli bychom se vzdát toho čeho si nejvíc ceníme, pocitu své vlastní důležitosti. Dokud nepochopíme své skutečné postavení a nezačneme následovat zásady a plnit si předepsané povinnosti z našeho postavení plynoucí, odpovídající tomu, či onomu věku existence vesmíru, budeme si jen myslet, že máme svobodu myšlení a dostaneme k rtomu mnoho důkazů. Jak jinak účelem iluze je mást nás a odvádět od našeho původního postaení, dokud neprojevíme skutečnou upřímnost a odhodlání vzdát se pocitu vlastní důležitosti. Pak pochopíme, proč ve skutečnosti svobodu dává výhradně přijetí a následování Pravdy, nikoliv naše mentální spekulace o Ní prostřednictvím informací získávaných našimi nedokonalými smyly. Senti=smysly, ment=mysl. V tom je zakopaný pes naší tendence neustále podvádět sebe sama, dopouštět se neodvratných omylů a utvrzovat se v iluzi, která je pro nás vším. Připomíná mi to toho hovnivála, který si celý život buduje tu svou kuličku trusu, pro kterou je ochotný zemřít.

   Hodně inspirace k duchovní seberealizaci vám přeje služebník služebníka jeho služebníka
   Jan Samiec

   Reply
  • A to řekl kdo, že lidská přesvědčení jsou svazující. Nebo dokonce, že nestačí vědět ale prožívat?

   To máte jako s mixerem. Když si koupíte mixer je dané, že si musíte přečíst návod na použití, že ano. Možná existují takoví ledé, kteří vědí, protože si už několik mixérů zažili, tak už tak nějak vědí které tlačítko k čemu funguje, a tak si myslí, že nemusí návod na použití šdržovat. Ostatně taky proto už těch mixérů vystřídali tolik. No když na to mají tak proti gustu žádný dišputát. Každopádně já jsem zastánce dělat věci tak jak se mají. Přečíst si manuál a pak aby mi mixer dlouho vydržel ho používat striktně podle návodu na použití. Stějně tak, když byl stvořet tento vesmír, tak jeho výrobce k němu dal návod na použití.

   Víte, ona ta lidská forma má určitou zodpovědnost. Byla ji dána do vínku inteligence, která se musí používat v souladu s postavením bytosti obývající lidské tělo. Nikoliv pudově. Tenhle druh inteligence byl dán nižším formám života. Pes, kočka, kráva strom apod. nemají inteligenci nadanou k tomu, aby si mohly klást otázku o účelu, smyslu a konečnému cíli bytí. Nedovedou číst knihy, nedovedou dělat nic jiného než plnit účel toho, k čemu byli stvořeni. A můžeme vidět geniálnost svoření, že na nižších úrovních je inteligence mnohem víc rozvinutější, protože zvířata a rostliny dovedou žít v souladu s tímto svým postavením. A je tomu právě proto, že nemají inteligenci uzpůsobenou ke kladení si otázek, tak jako to máme v těle člověka my.

   Takže když budeme jednat pudově, nebo jak píšete, že musíme taky prožívat bez uvážení a rozmylu,co se smí a co nikoliv, potom se nelišíme od forem bytí v nižších životních formách zvířat a rostlin. Samozřejmě, že musíme prožívat, jsme taky jen hovádka žijící v hmotných podmínkách, které stejně jako ostatní životní formy pocházejí od Boha. Nemám k tomu, abychom mohli poznávat svět taky nic jiného než naše omezené smysly. Určitá zvířata mají ten či onen smysl vyvinutý mnohem více než člověčí forma, že? A u člověka je to tak, že tím, že nemá zas až tak dokonalé smysly, tak má prozměnu dokonalou inteligenci, která jediná je ochotna se dotazovat na to kdo jsem, co tady dělám, a kam směřuji.

   Pokut si ale odpovídáme špatně, potom to způsobuje naši degradaci. Někdo řekne, že oto je přirozené. Ale co je na tom přirozené, že tím, že se s nás stávají stále civilozovanější a na vyšší úrovni společnosti žijící lidé, postupně strácíme naše lidství naši inteligenci a stáváme se otroky svých uměle vytvořených potřeb, protože nejsme ochotni se vzdát onoho prožívání na pudové úrovni zvířat. Existuje snad nějaké společenství rostlin či svířat, jehož inteligence a uspořádání pro splnění svéhu účelu, degradovalo? Viděla jste někde na světě, že by nějaká rostlina nebo zvíře trpělo hladem, nebo dokonce hlady umíralo. Neviděla, že? To je jen fenomém člověka. Když rozsypete hromadu obilí na zem, tak přiletí vrabec, sezobne dvě zrníčka, vyleze z díry myš sežere pět srníček, pak přiletí kos ten jich sezobne deset a všichni zase odletí. Budou přicházet a odcházet, dokud tam ta hromada bude. A když bude vskutku dostatečně veliká nebude mít nikdy nikdo žádný problém s hldem. Jen u člověka můžeme viděět, že v rámci jeho možnosti si ten přinese kýbl, ten kolečka, jiný přijede s náklaďákem, jiný podku disponuje železniční společnosti převeze si celý vlak s vagony a za chvíli tam nezbude nic.

   Vemme si třeba fenomén ekologického uvažování. Všem nám je jasné, že musíme chránit vodu. Musíme vodou šetřit, protože to je život dávající tekutina, ba covíc, já s pohledu terapeuta vidím, že voda je součástí základního tkaniva v těle, z něho že vyvíjejí všechna ostatní tkaniva a tím je plazmy a lymfa, kteráje z drtivé většiny tvořena voudou a tam má nejen schopnost ředit určité látky, ale taktéž přenášet emoce. Tudíž i z tohoto pohledu se musíme k vodě chovat slušně a zbytečně jí neplýtvat. Tomu každý rozumí, že. Ale vemte si, když tedy v tom návodu na použití je napsáno, Nezabiješ, nejez maso zabítých zvířat, tak všichni začnou argumentovat tím, že oni k tomu ještě nedospěli, že to je otázka pohledu na věc, že je každého věc jestli bude nebo nebude maso jíst, dokonce zmanipuluje celou splečnost nesmysly o prospěšnosti masa pro lidský organismus, ale v návodu na použití je nezabiješ.

   Takže teď mi řekněte co je správně, zda prožívat nebo vědět. V tomto okamžiku ještě nevíte, protže jsem vám ješě nevysvětlil souvislost tohoto pokynu z návodu na použítí. Tak můžete tvrdit, že rozhodně prožívat je důležitější a budete mít k tomu ten váš argument přivezete si tu svou nádobu, ve které si z té kupy, obilí, která tu je pro všechny, odvezete co vám vyhovuje a co vás uspokojí. Ve skutečnosti ale i my duše v lidské podobě musíme sloužit svému účelu.

   Bylo výše řečeno, že lidská forma představuje stupeň dokonalosti inteligence, který je určen výhradně k duchovní seberealizaci. Co znamená seberealizace? Poznat kdo jsem – Duše, Co tady dělám – Mám poslání dovézt tuto formu života k dokonalosti, tj. žít v souladu s její inteligencí, která je schopna zrealizovat svou podstatu duše. Co je konečným cílem mého života – vrátit se zpět do původního postavení s duchovní identitou jako součástí duchovního světa Boha. Rozhodně ne užívat si jako bytosti na nižších úrovních existence. Když své poslání nenaplníme, budeme se muset do tohoto procesu neustále vracet. Ale existují i činnosti, které mohou karmu zastavit. A to jsou činnosti, které jsou popsané v tom návodu na použití.

   Takže nakonec se tedy ve svém příkladu dostáváme k tomu, jak tedy souvisí to jedení masa s úctou vůči vodě. Není to vůbec žádný sentiment, že musíme se mít rádi. Sami vidíme, že když se dostanu do společnosti takových sentimentalistů a řeknu jim, že jsou hloupí, protože nevědí, najednou bude jejich láska pryč a já jsem pro ně ten nejhorší člověk na světě, Protože jsem podle nich negativista. Ale pravda je, že jsem jen nazval věci pravým jménem,a to jim to nevonělo. Já měl vůči nim jen soucit, protože jak vidno z nevědomosti nevědí co činí. Kristus na kříži když umíral nezvolal Pane Bože proč. To Kristus moc dobře věděl proč umírá, ale zvola Otče odpusť jim neb ve své nevědomosti nevědí co činí. V té situaci samozřejmě nidko Krista neviděl jako někoho špatného,ale když kázal jinde, pro mnohé nevědomé špatným byl, že? Kde je ta jejich láska. Je to jen senti=smysly ment=mysl.

   K vyprodukování kila masa spotřebujete 25000 Vody. Kráva vážící 400 Kč obhasuhe nějakých dvěstě kilo masa. Pro vyprodukování dvěstě kilo pšenice spotřebujeme 250 litrů vody. Jak dlouho jatečný dobytek žije a kolik vyprodukuje fekálií. Masný průmyl stojí na prvním místě v tabulce hlavích znečišťovatelů vodních zdrojů. Dokonce i před těžkým průmyslem.

   A výsledek?
   Kolem talíře s dvacetidekovým stejkem můžeme položit 40-50 misek, které by mohly být naplněné rostlinnou potravou, bylo by znečištěno stonásobně méně vody, bylo by požito stonásobně nižší množství vody, najedlo by se místo jednoho človka 40-50 lidí, což by mohlo vyřešit spoustu věcí najednou od plýtvání vodou, přes její znečišťování až k vyřešení hladomoru na totmto světě, kdyby na tom talíři nebyi ten stejk.

   Takže ten který je skutečně inteligentní začne žít v souladu s pokyny v návodu na použití, studuje aspekty prospěšnosti jednotlivých pokynů, realizuje je ve svém vlastním životě, stává se tak skutečně svobodným, protože dovede svou inteligenci používat v souladu s tím, k čemu je určena, tím že se pravdily řídí, mu dává svobodu vidět do věcí jasně a ržetelně, nemusí mít neustále rozrušenou mysl nad tím, že se mi zrovma stalo to či ono, že musím vidět i na těch špatných věcech jen to dobré a podobné nesmysly. Není nic dobrého na tom vidět ve špatných věcech dobré. Věci jsou buď špatné, degradující nás tzn.že nežijeme podle toho k čemu jsme byli určeni, a ty dobré, povyšující nás na úroveň duše.. Pouze na úrovni těla se musíme ztotožňovat s principy kauzální duality.

   Pro kolik kuřáků výzvy ministerstva zdravotnictví na krabičkách cigaret jsou důvodem k tomu přestat kouřit. Kolik lidí ví, jaký dopad má na lidské vědomí užívání alkoholu, ale nidko hospody nezakáže, stejně jako pití alkoholu, protože by se ho musel vzdát. Přitom i malé dítě dovede bez akoholu žít. Hlupneme stále víc a víc. Ale budeme tvrdit, nestačí vědět, ael prožíta.

   Jak bychom mohli vědět, když nevíme jak prožívat správně Tomáši? Je to jen hypotetická otázka , na kterou mi je jasné že si jen opět odpovíte tak, jak je pro vás výhodné, aby byl uspokojen pocit vaši důležitosti. Zaznělo zde, že přesvědčení je dobré k tomu, abychom se z nich poučili a nakonec se jich zbavili. Jak bychom mohli být o něčem přesvědčeni, kdy nevím jak je to správně.Když víme jak je to správně nikdy se svého přesvědčení nevzdáme, proč bychom to taky dělali, když nám přináší věčnst, blaženost a Absolutní poznání. Pokud to přesvědčení tyhle aspekty nepřináší potom to je jen důka,že to přesvědčení byla hloupost.

   A je hlupák proto, že mu chybí poznání. Chybí mu poznání, protože nezná zdroj, z kterého absolutní poznání získat. Nezná tento zdroj, protože když mu ho někdo předloží je příliš zahleděný do pocitu své důležistoti a odmítne to. Tohle je přece velmi omezující a svazující. Mít možnost dovědět se absolutní pravdu a nemoci ji poznat jen proto, že mu jeho omezenost nedovolí ji přijmout.

   Tady ani nejde o přesvědčení. Když máme poznání nemusíme být přesvědčení. Věřit musí jen ti, kterým chybí poznání. Kdo poznání mají, věřit už nemusí, protože ví, jak se věci mají. Což samozřemě ještě víc posílí jeho víru, která je tím, co postupně probudí lásku k dokonalosti pravdy o stvoření (návodu na použití, který se v podstatně neliší od výrobce).

   Přeji všem hodně inspirace k seberealizaci. Duchovní mistr říká, je pošetilé být moudrý tam kde je nevědomost blažená. Najde se alespoň jeden, kdo by byl ochoten tento pohled na věc ochoten přijmout?

   Reply
   • jankoš (Tomáš)

    Honzo, díky za obsáhlé a láskyplné komentáře.

    “Správně” nebo “špatně”, to je lidská perspektiva. Jak říkáte – jsou věci které jsou a které nejsou v souladu se životem, ale máme všichni svobodnou vůli a také svoji roli v tomhle grandiózním divadle jménem Život. Nenabádám nikoho k pasivitě ani k jednostrannému rozvoji, jen k tomu aby se spoléhal v prvé řadě na svůj vnitřní kompas. Zábavné je, že i ten má několik vrstev a ne vždy je snadné dojít k jeho jádru a ke své podstatě, právě kvůli naší mysli.

    Jste si jistý že s tím uspokojováním tohoto jakéhosi pocitu důležitosti si na mě jen nepromítáte něco zevnitř sebe? Jsme všichni stejně “důležití” a přitom “nedůležití”. Poslední dobou mě slova moc nebaví, nabízejí mnoho prostoru k nepochopení :) Těmi přesvědčeními jsem myslel právě takové perspektivy, které nepramení z Absolutního poznání, mám-li použít Váš slovník. Klíčové v tomto ohledu je, že i když prožijeme Absolutní pravdu, jsme pořád v těle člověka a ten kompjůtr jménem mysl si rád myslí že tomu všemu rozumí. I rozum je ale poměrně omezený a vztahuje se ke hmotnému světu, tudíž je potřeba být otevřen i tomu o něj přijít, nebo se aspoň zkusit na věci podívat bez něj ;)

    Reply
   • Petr:) z Dobre.
    608 888 877

    Reply
 2. Děkuji za čtvrt hodinové video Matta Kahna o neexistujícím čase, přesto samo video o čtvt hodinovém čase hovoří.My lidé si prostě pojem o čase dáváme do mám známého pojmu hodin.Ve videu se hovoří..”a. když potkáte sami sebe v každé jiné vzniklé formě, realita lásky začne proudit vašim srdcem.” Ztotožňuji se s těmito slovy a jsem na této vlně také naladěná, z čehož vzniká empatie, prožívaná radost, bolest a smích jiných lidí, právě proto, že v nich vidím samu sebe. Jen bych chtěla Tomáši vysvětlit, jak je možné, že někdo sám sebe dovede zmlátit, týrat nebo zabít (např. novorozence,ženy anebo zvířátka např.psy).To nějak nedovedu pochopit, možná, že tomu nějak nerozumím.Tome, děkuji za odpověď.

  Reply
  • anička skuste si prečitať knihu od Wm.PAUL YOUNG CHATRč tam je to krasne vysvetlene pekny čas

   Reply
   • Mnohokrát děkuji za typ. Knihu si obstarám a ráda přečtu. Hezký večer přeji.

    Reply
  • jankoš

   Aničko, díky za komentář i otázku. Já to vnímám tak, že za takové jednání je zodpovědné ego, které věří tomu, že je oddělené od celku či od druhé bytosti. Na jednu stranu je to pochopitelné – tenhle hologram, ve kterém prožíváme tzv. fyzickou realitu, je velice přesvědčivou iluzí, že nic jiného, než tato “fyzická realita” neexistuje a že jsme skutečně oddělení. Je to ale jako s kapkami v oceánu. Kapka může říct, že je kapka a že je vymezená tímhle a tamtím, ale pořád je zároveň taky celým oceánem, ať už si to uvědomuje nebo ne.

   Druhá věc jsou programy, které nabíráme v průběhu našich životů. Do našeho podvědomí toho za svůj pobyt tady na Zemi nasajeme spoustu a pak to ovlivňuje nejen naši osobní, ale i kolektivní realitu. Jsou různé příčiny různých programů a přesvědčení a také se to různě projevuje – od tzv. pozitivních až po tzv. negativní zkušenosti. Zároveň to ale cítím tak, že kdyby na žádné straně (jak na straně “násilníka”, tak na straně “oběti” – i když reálně nikdo není “lepší” nebo “horší”; “nadřazený” nebo “oběť” – jsou to jen role), nic takového vyžadováno nebylo, tak k tomu jednoduše nedojde. Vzniká v tom dynamika, která dává či nedává smysl podle úhlu pohledu, ze kterého se na to člověk dívá.

   https://jedno.duchost.cz/vedomi/jak-to-je/jak-vznika-utrpeni/

   Navenek to vypadá, že svět je v chaosu a že to je čím dál horší, ale tahle úroveň bytí je až tím posledním, kde se projevují změny, které se už “dávno” dějí na úrovních jemnějších. Zároveň tu funguje taky propaganda strachu, která se nás snaží odvést od nás samých a upoutat naši energii, ale už ani to není podporováno. Čím dál tím víc v sobě zakotvujeme a aktivujeme vyšší vědomí. Je možné, že v následujících měsících-letech budou probíhat nějaké intenzivní události, ale všechno je to pro náš růst. Samozřejmě by to celé šlo udělat mnohem více hladce, ale všichni dostáváme jen to, co potřebujeme (a co taky sneseme), abychom postoupili dál ve vývoji.

   Krásný postřeh s tou čtvrthodinou :) Všiml jsem si, že my lidé rádi víme, co nás čeká, proto na celém webu píšu tak, aby to bylo srozumitelné, jednoDuché a aby se člověk u toho necítil “odcizeně” a hned neupláchl :) Kdybych neměl zájem svoje poznatky sdílet ve srozumitelné formě, pravděpodobně by tu nic z toho nevzniklo… a taky mě baví expanze a navíc každý den přináší něco, za co stojí tu být:)) měj se krásně

   Reply
 3. Ďakujem Ti. Mne sa veľmi uľavilo. Bože ďakujem si…:))

  Reply
 4. Tomáš ahoj. Preložíš prosím ešte niečo od tohoto Pána. Niečo s témou ako byť aktívny v tomto období.:)) Vďaka

  Reply
  • jankoš

   Ahoj Igore, nejspolehlivější maják a návod k tomu co dělat máš uvnitř sebe :) ostatně k tomu jsme teď všichni čím dál víc vedení – žádné církve, sekty, guruové nebo cokoli co nás bude odvádět od nás samých… náhodou jsem ale před pár dny narazil na jedno další skvělé video od něj, ovšem to je dvakrát delší a ten překlad chvilku zabere, ještě když je navíc potřeba dělat i časování (haha, zase ten čas). Mám toho v pořadníku víc, takže uvidím, k čemu budu doveden a co vyplyne a co se rozpustí. Kdybys měl nějaký konkrétní tip tak se určitě ozvi, buď sem nebo na jedno@duchost.cz – rozhodně díky za zájem, měj se skvěle a dýchej zhluboka:)))

   Reply
 5. Ďakujem za úžasne spracované video. Tak to JE. :-D Teším sa na ďalšie podobné videá.. pomáhajú mi na mojej ceste za poznaním.

  Reply
 6. Super, vdaka. Prosim o otitulkovanie dalsich veci od tohto cloveka. Alebo uz su niekde?

  Reply
 7. Pochopil jsem to tak, že žijeme jakýsi společný interaktivní život složený z funkcí (různých životních situací) kterými procházíme (zažíváme je). Naše ego v tom hraje určitou roli … možná je to náš rozhodčí nebo průvodce kterého jsme si vytvořili. Chová se jak je námi naučen, jak mu dovolíme a někdy je fakt arogantní :)

  Reply
 8. Nádhera, díky za to :) Přesně to jsem dnes potřebovala vidět :)

  Reply
 9. děkuji,to je úleva :)

  Reply
 10. Díky, super video.
  A taky mě pobavilo, jak jsi přišel na svět. Já jsem taky vylezl zadkem napřed, ale už v roce 1975. Taky chci dělat věci jinak, lépe. A taky jsem Tomáš :-)

  Reply
 11. Dobry vecer Tomasi,
  dnes jsem se zabyvala podobnymi myslenkami-hodne mi to pomohlo-dekuji Eva

  Reply

Leave a Reply